Різдво у Львові. Афіша

Різдво у Львові. Афіша Святкування Різдва у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Цих вихідних Україна відзначатиме Різдво. Хоча у Львові і зовсім весняна погода, але святкування будуть наповнені традиціями і сімейним теплом. Як завжди заплановані колядки, віншування, встановлення дідуха, виступи етногуртів.

Про усе це детальніше – в афіші.

У надвечір’я Різдва традиційно сім’ї збираються на святу вечерю. На стіл готують 12 пісних страв, кожна із яких є символічною:

 • Кутя (найголовніша страва на столі, з неї починають трапезу) символізує єднання з Богом і світом померлих. Тому її залишають на ніч для душ. Не прибирають зі столу й інші наїдки, а також залишають для померлих родичів чистий посуд.
   
 • Мак, який додають до куті, символізує мучеництво Ісуса Христа.
   
 • Мед – символ чистоти, надії, оптимізму, солодкого Божого Слова.
   
 • Корачун (кругла буханка хліба, інколи домашньої випічки, калач) символізує смерть і воскресіння.
   
 • Горох, квасоля – символ християнського життя у «домашній», «сімейній церкві», символ єдності роду.
   
 • Капусняк – символ єдності навколо однієї основи – Христа-Бога.
   
 • Борщ нагадує про дітей, убитих у Вифлеємську ніч за наказом Ірода.
   
 • Голубці – символ голуба, який уособлює мир.
   
 • Риба – знак християн, один із символів Ісуса Христа. У перших літерах грецького слова «риба» зашифровані слова «Ісус Христос», «Спаситель», «Син Божий».
   
 • Вареники – достаток, ситність.
   
 • Гриби – дві природи Ісуса Христа: божественна (шапка) і земна (корінець).
   
 • Пампушки – щастя, здоров’я, як і вареники – достаток.
   
 • Узвар – життя людини, дароване Богом.
   
 • Часник – очищення від гріхів. Також символізує здоров’я. Його кладуть на чотири кутки столу, а потім споживають, щоб зуби не боліли.

У центрі Львова відбудеться багато заходів у період Різдвяних свят. Зокрема, опівдні 6 січня на площі Яворського встановлять Різдвяний дідух. Цього ж дня з 14.00 до 19.00 запрошують на Святвечір в Італійському дворику.

А на саме Різдво розпочинається Міжнародний різдвяний фестиваль на площі перед Львівською оперою, що триватиме два дні, і фестиваль «Велика коляда» у храмі Пресвятої Євхаристії.

На 7-8 січня на 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00 у дворику Львівської ратуші запланована Різдвяна феєрія «Коли ангели спускаються на землю».

8 січня відбудеться святкова хода звіздарів. Цього ж дня в опері о 17.00, 19.30 запланований Різдвяний Unplugged. Це сольний концерт Оксани Мухи, спеціальний гість капела «Дударик». 9 січня о 17.00 Тарас Чубай, «Плач Єремії» та капелла «Дударик» запрошує на «Різдво в опері».

У Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького можна відсвяткувати Різдво з усіма традиціями.

Програма:

ГОЛОВНА СЦЕНА

7 січня

13.00-13.10 – спільна коляда з пані Пампуховою;

13.10-13.40 – колядуємо разом із хоровою капелою «Дударик»;

13.40-14.30 – виступ вокальної студії «Слава»;

14.30-16.00 – різдвяні віншування;

16.00-17.00 – виступ на головній сцені всіх учасників коляди від хати до хати разом з гуртом автентичного співу «Коралі».

8 січня

13.00-13.10 – спільна коляда з пані Пампуховою;

13.10-13.50 – виступ вокальної студії «Слава»;

13.50-15.10 – виступ гурту «Торбан»;

15.10-15.50 – виступ етногурту «Жива»;

15.50-16.30 – виступ капели бандуристок «Дзвінга»;

16.30-17.00 – виступ вокального дуету «Двійко»;

17.00-17.15 – виступ на головній сцені всіх учасників коляди від хати до хати разом з гуртом автентичного співу «Коралі».

9 січня

13.00-13.10 – спільна коляда з пані Пампуховою;

13.10-14.40 – різдвяні віншування;

14.40-14.55 – виступ жіночого квартету «Дивоцвіт» (Народний дім Зимної Води);

14.55-15.55 – виступ народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» (ЛНУ ім. Івана Франка);

15.55-16.25 – колядуємо разом із хоровою капелою «Дударик»;

16.30-17.00 – виступ вокального дуету «Двійко»;

17.00-17.15 – виступ на головній сцені всіх учасників коляди від хати до хати разом з гуртом автентичного співу «Коралі».
 

ВЕРТЕПНА ГАЛЯВИНА

7 січня

14.00-14.30 – виступ учасників коляди від хати до хати разом з гуртом автентичного співу «Коралі»;

14.00-14.15 – вертеп «Різдво у Львові»;

14.30-15.00 – вертепу театру «Мета»;

15.00-15.15 – дитячий вертеп пані Олександри.

8 січня

13.00-13.30 – вертеп від церкви Віри, Надії, Любові та їх матері Софії;

13.30-14.00 – вертеп ГО «Самооборона» (м. Яворів);

14.00-14.30 – виступ учасників коляди від хати до хати разом з гуртом автентичного співу «Коралі»;

15.00-15.40 – вертеп дитячої залізниці;

15.50-16.05 – вертеп «Ісус Христос наш спаситель»;

16.30-17.00 – вертеп майстерні «Мистецький простір».

9 січня

13.00-13.30 – вертеп Підбузької недільної школи «Різдвяні історії»;

13.30-14.00 – вертеп «Різдвяна зірка» (народний музичний театр «Погулянка»);

14.10-14.40 – вертеп дитячої школи мистецтв №5;

14.50-15.30 – виступ учасників коляди від хати до хати разом з гуртом автентичного співу «Коралі»;

15.30-16.00 – вертеп театру «Живаго»;

16.00-16.30 – вертеп театральної студії «Сreative Space»;

16.30-17.00 – вертеп народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» (ЛНУ ім. Івана Франка).

ВИСТАВКИ

Львівський палац мистецтв запрошує на виставку «Львівська зима». Знані і молоді художники за допомогою «зимових кольорів» презентують відтворені у живописі, графіці, декоративно-ужитковому мистецтві варіанти і нюанси зимового настрою.

У «Шевченківському гаю» відкрили унікальну виставку давнього одягу «Сніг, як пух, – одягни кожух». Експозицію розмістили одразу біля входу в музей, у хатині зі села Тухолька Сколівського району. Це одяг мешканців Поділля, Буковини, Гуцульщини та Полісся. За цими речами можна собі уявити, як наші предки розважалися.

«Зимова подорож в українську старовину» стане можливою для відвідувачів Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького.
 

Різдво – період, коли більшість хоче побути вдома зі сімєю, тому пропонуємо вам кілька теплих фільмів для спільного перегляду.

«Принцеса на Різдво». Після загибелі сестри Джулс стала опікуном для двох племінників – семирічної дівчинки та хлопчика-підлітка. Джулс змушена не тільки годувати і одягати їх, а й дарувати турботу і увагу, адже тепер вона заміняє їм маму. Напередодні різдвяних свят сім’я вирушає до Європи на запрошення дідуся, про якого ніхто і не здогадувався. Там Джулс і її племінників чекає безліч приємних сюрпризів і цікавих зустрічей.

 

«Сімянин». Успішного бізнесмена Джека Кемпбелла цілком влаштовує холостяцький спосіб життя, величезний статок і відсутність сімейних турбот. Напередодні Різдва Джек зустрічає в магазині незвичайного грабіжника, який хоче отримати гроші за свій лотерейний квиток, погрожуючи пістолетом. Джек купує у злочинця квиток, та на наступний день виявляє, що його життя докорінно змінилося. Якимось дивом він став сімейною людиною, одруженим на колишній дівчині з коледжу.

 

«Реальне кохання». Сюжет стрічки складається з дев’яти історій, які розвиваються паралельно. Дія фільму відбувається наприкінці 2003 року, за п’ять тижнів до Різдва. Кульмінація всіх сюжетів припадає на Святвечір, коли химерним чином долі усіх переплітаються. Основний сенс і основна фраза фільму: «Насправді любов є всюди». Головними героями картини є абсолютно всі персонажі, у фільмі немає ставки на участь головних героїв-зірок.

 

«Духи Різдва». Поховавши свого давнього друга і партнера по бізнесу, Ебенезер Скрудж, який і так не відрізнявся особливою душевною добротою, впав у відчай і зненавидів весь навколишній світ. Особливо дістається його вірному помічнику Бобу. Але коли в різдвяну ніч до Скруджа приходять духи Різдва, вони відкривають йому очі на його минуле, сьогодення і майбутнє. Скрудж розуміє, що в гонитві за багатством позбувся головного: щастя любити і бути коханим.

 

«Родина напрокат». Сем Поул досить молодий чоловік, який не замислювався про шлюб. Незадовго до Різдва, у Сема намічається підписання хорошого контракту з одним впливовим бізнесменом, але є одна обставина. Ксав’єр Дель Кампо – зразковий сім’янин. Теж саме цінує в інших людях. Для того, щоб виглядати в його очах краще, Сем вирішує запросити акторів, щоб створити видимість міцної сім’ї. Але доля розпорядилася інакше. До нього в будинок ненароком забрела маленька дівчинка. Зої жила з мамою, але їй дуже хотілося мати ще й тата. Це було її заповітне бажання, яке вона загадала перед Різдвом. Сему після знайомства з чарівною дівчинкою приходить в голову чудова ідея. Він пропонує мамі Зої зіграти його дружину.

 

А тих, хто захоче відвідати кінотеатри підбірка останніх новинок:

Комедія «Санта і компанія». Прямо перед Різдвом 92 000 ельфів, відповідальних за виготовлення новорічних подарунків для дітей, косить невідома недуга! Тож Санті треба запрягти своїх літаючих оленів і поспішити по ліки, щоб вилікувати милих помічників і врятувати свято. Одна проблема: ніхто з людей не вірить, що він – найголовніший чарівник світу…

 

Комедія «Все тільки починається». Сонце, пальми та галасливі вечірки біля басейну – це рідна стихія для Дюка Драйвера. Колись він був адвокатом і після однієї гучної справи мусив зникнути за програмою захисту свідків. Але сидіти склавши руки він не звик, тож щодня влаштовує якесь свято у своєму маєтку. Непроханим гостем на порозі з’являється Лео. Вони добре знають один одного по колишній роботі, адже Лео – екс-агент ФБР. Він швидко вливається в компанію та стає загальним улюбленцем. Новому приятелеві раді всі, окрім Дюка. Мало того, що чоловіки мають давній конфлікт, так Лео ще й увагу усіх дівчат переключив на себе. Та про розбірки доведеться забути, коли до маєтку приїжджають наркоторговці. Ті самі, що дуже довго шукали Дюка та раді будуть поквитатися з Лео.

 

Біографічна драма «Найвеличніший шоумен». Фінеас Тейлор Барнум завжди мріяв увійти до історії, але всі його заняття не приносили йому задоволення. І коли, здавалося, весь світ обернувся проти нього, він вирішує піти за своєю мрією. Барнум створює захоплюючу виставу-сенсацію, яка започаткувала світовий шоу-бізнес.

 

Українська комедія «Свінгери». Заможний альфа-самець Ігор нудьгує в компанії своєї дівчини Ілони – гламурної світської левиці, яка більше за нього самого любить гроші чоловіка й хоче стати дизайнеркою піжам за його рахунок. Тим часом у хрущовку повертається з роботи лікар-пульмонолог Андрій: його дружина Ірина в халаті та бігудях вимагає сексу, на який у нього немає ані сил, ані бажання. 10 років рутини у шлюбі вбили будь-яку пристрасть в цій парі. Ігор та Ірина підбурюють своїх партнерів вдатися до сексуального експерименту – свінгерського вечора. Що буде, якщо ці пари поміняються партнерами? Тим часом 30-річну вчительку англійської Свєту виставив оголеною на балкон коханець, коли його дружина раптово повернулася до квартири. Врятувати й обігріти її може тільки сусід по балкону Денис. Але вечір перестає бути сумним, коли на порозі в Дениса з’являється продюсер Едуард.

 

Комедія «1+1= весілля». Макс – досвідчений організатор урочистих святкувань, на його рахунку сотні ідеальних весільних церемоній. Цього разу весілля має проходити у прекрасному замку XVIII століття. Як завжди, Макс ретельно спланував усе: відібрав найкращих кухарів, офіціантів, музикантів. Він порадив фотографа, прикрасив локацію квітами. Тобто, зробив усе, щоб свято було бездоганним. Але цього разу все пішло не так. І кожен щасливий чи хвилюючий момент може перетворитись на катастрофу або хаос… Треба рятувати і церемонію, і репутацію. І розраховувати Макс може тільки на себе, і на, яку вже не є, команду…

 

«СТАРІ» НОВИНКИ

Трилер «Вбивство священного оленя». Підліток намагається зблизити успішного хірурга зі своєю самотньою матір’ю – та наслідки його вчинків будуть вкрай неочікуваними.

 

Комедія «Дуже погані матусі-2». Різдво – прекрасна пора, коли всі дітлахи отримують подарунки, сім’я збирається разом і проводить це свято спільно. Це день радості, веселощів і чудових спогадів. Таким чудесним це свято завжди роблять мами – саме завдяки їм ми можемо за столом у колі сім’ї поїсти прекрасну вечерю, отримати чудовий подарунок або просто насолодитися прибраним будинком. Три молодих матусі мають купу роботи на Різдво, але вони з легкістю кидають виклик суспільству, ламаючи традиції, влаштовуючи своє унікальне свято. Але перешкодити їм у цьому збираються власні мами, які мають своє уявлення про Різдво. Це свято вміє об’єднувати сім’ю разом, головне бажання.

 

Документальний фільм «Королівство котів». Це історія найкрасивішого турецького міста очима чарівних та усіма улюблених чотирилапих пухнастиків. Адже вулиці Стамбула належать тим, хто гуляє ними сам по собі: тисячам котів і кішок.

 

Пригодницький фільм «Мій улюблений динозавр». В результаті невдалого військового біологічного експерименту народжується дивовижне створіння. Цю істоту знаходить підліток і ховає у себе вдома. Новий друг починає стрімко рости і поширювати хаос по всьому місту. Це, звичайно, відразу ж викликає невдоволення людей у формі. Але вони ще не знають, що на захист тварини вийде команда місцевих підлітків.

 

Комедія «Байстрюки». Історія розповість нам про братів Кайла і Пітера Рейнольдс. Вони прожили вже більше як 30 років під опікою матері, думаючи, що батько давним-давно помер від раку прямої кишки. Але мама вирішила сказати правду, що тато не вмирав і, скоріше за все, живий. На жаль, вона не має поняття, хто є батьком Кайла і Пітера. Чоловіки вирішують вирушити у велику подорож, щоб знайти батька. На своєму шляху вони зустрічають багатьох чоловіків, які розкажуть про їх матір більше, ніж хлопці знають самі.

 

Драматична комедія «Вечірка». Джанет разом із чоловіком Біллом влаштовують затишну вечірку у своєму будинку в Лондоні на честь нової посади жінки – тепер вона міністр. Її політична кар’єра в самому розквіті. Семеро друзів добре проводили час, пили вино, розмовляли, ділилися тим цікавим, що у них сталося за останній час. Але це було до того моменту, поки на вигляд дуже спокійний Білл не зробив заяву, яка кардинально змінила настрій у компанії. Справжній шок опанував кожного з присутніх, адже такого не очікував ніхто. Вечір, який починався за келихом шампанського, може закінчитися стріляниною зі справжньої зброї.

 

Пригодницький фільм «Джуманджі: поклик джунглів». Четверо підлітків вирішили пограти у стару комп’ютерну гру під назвою «Джуманджі», про яку раніше ніхто з них не чув. Тільки ось після вибору персонажів щось пішло не так, хлопчики й дівчатка перемістилися у гру, перетворившись у своїх персонажів. Один став відважним шукачем пригод, другий втратив півметра зросту й тепер є коротуном, третя перетворилася в пухкенького старого професора, а четверта – у спритну й неймовірно красиву амазонку. Всі вони потрапили у привабливий і жахливо небезпечний світ джунглів, де померти дуже легко. Вони повинні діяти разом, щоб знайти дорогу додому з цієї жахливої гри.

 

Фентезі «Зоряні війни: останні джедаї». Епоха джедаїв добігає кінця. Залишився останній лицар-джедай – Люк Скайвокер. Саме з ним доведеться зустрітися Рей, яка зовсім недавно відкрила в собі Силу. Вона повинна оволодіти своїм даром, у чому їй і може допомогти вже старий і дуже досвідчений Люк. Такого вчителя хотів би собі кожен. Рей повинна зіграти важливу роль у боротьбі Першого ордену й опору. Кайло Рен, із яким раніше боролася дівчина, зараз займає високу посаду в Першому ордені. У нього неймовірні амбіції та характер, який явно дістався від його предка Дарта Вейдера. Фінн, ВВ-8, лідер опору Лея і багато інших знайомі глядачеві персонажів знову боротимуться за долю галактики.

 

Драматична мелодрама «Новизна». Події розгортаються у наші дні у Лос-Анджелесі. Мартін та Габі звикли шукати собі партнерів для сексу через додаток у телефоні. Вибір обмежений хіба що твоїми вподобаннями, а зобов’язань жодних. Познайомившись, аби провести разом кілька годин, вони вирішують зустрітися ще раз. Почуття підштовхують їх до того, аби будувати стосунки, але досвід веде протоптаною стежкою. Ревнощів, непорозуміння та образ не уникнути. Та й лишати один одного Мартін та Габі не хочуть.

 

Український військовий бойовик «Кіборги». Україна, 2014 рік. Історія про справжніх героїв своєї країни. Вони тримають Донецький аеропорт імені Сергія Прокоф’єва тоді, коли ворожі сили перевершують їх чисельно в рази. Більше того, вороги вже повідомили про захоплення стратегічного об’єкта. Українці чотири місяці вже утримують об’єкт, і поки в них вірять ті, хто чекає їх вдома, вони будуть стояти до кінця. Стратегічна група вперше прибуває на аеропорт і готова два тижні захищати свою країну саме тут. Це місце зведе разом музиканта, сина багатих людей, простих хлопців, які хочуть тільки одного – щоб їх країна була надійно захищена, щоб їх мами, дружини, дівчата і сестри були в безпеці.

 

МУЛЬТИКИ

«Таємне життя комах». Ви навіть не уявляєте, скільки всього прекрасного приховано від наших очей. Так, наприклад, в одному магічному світі в повній ідилії й гармонії співіснують найрізноманітніші комахи: бджоли, мурахи, жуки та багато інших. У них є своя принцеса, а кожен у царстві має своє завдання, яке повинен виконувати. Це рутинне життя деяким трохи набридає, але для ідеального царства можна і потерпіти. Тільки ось неймовірно активний і позитивний Сфінкс вибивається з цих комах, адже він не такий, як інші. Прекрасне життя царства хоче порушити злісна Оса, якою керує жага влади. Вона бажає за будь-яку ціну захопити собі цю землю і всіх її жителів. Щоб врятувати себе, комахи повинні використовувати свої найкращі вміння та діяти як одне ціле.

 

«Фердинанд». З самого дитинства бик на ім’я Фердинанд любив лежати в тіні великих дерев і нюхати польові квіти. У всьому світі не знайдеш більш миролюбного і спокійного створіння, ніж Фердинанд. І треба ж було такому статися, що саме його люди вибрали для участі в кориді. Збереться повний стадіон народу, всі чекатимуть видовищного змагання, від якого кров закипає в жилах. Але замість усього цього Фердинанд із задоволенням досліджував би квіти в зачісках у присутніх дам.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ввійти з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: